Arek Piechowski

InShot_20220113_174659465Mam na imię Arek i od wielu lat fascynuję się tematyką rozwoju osobistego. Staram się go realizować przede wszystkim poprzez wsłuchiwanie się w głos własnej intuicji. Dzięki regularnej praktyce medytacji to możliwe. Chętnie pokażę Ci jak tego dokonać.

W swojej działalności pomagam innym w odzyskiwaniu wewnętrznego spokoju, a także w odnalezieniu własnego celu i odważnym kroczeniu przez życie w zgodzie z głosem serca.

"Bądź tym, kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem, nie są ważni, a ci, którzy są ważni, nie mają z tym problemu."

Theodor Seuss Geisel

O MNIE

Tematyką rozwoju osobistego i medytacji zainteresowałem się kilka lat temu, gdy zacząłem odczuwać bardzo intensywne nieprzyjemne emocje wynikające z nieudanej relacji partnerskiej i poczucia niespełnienia na ścieżce zawodowej. Medytacją zainspirował mnie wówczas dr Joe Dispenza. Na początku była to literatura oraz jego wykłady i warsztaty online.

W tym czasie coraz więcej mówiło się o korzyściach płynących z medytacji, ale u mnie konieczne było przełamanie przekonania, że coś, co wiąże się tylko z pracą własną, może przynieść jakiekolwiek efekty. 

Z uwagi na prowadzone intensywne badania na temat medytacji zacząłem coraz częście sięgać do literatury popularnonaukowej i wyników badań oraz ich opracowań. Dużą wartość ma dla mnie dorobek literacki dr Daniela Golemana – psychologa i autora m.in. bestsellerowej “Inteligencji Emocjonalnej”, bo to właśnie dzięki niemu ostatecznie uwierzyłem w to, co mówiło się o medytacji i rozpocząłem swoją praktykę. 

Widząc pierwsze efekty wynikające z regularnego stosowania medytacji, zacząłem poszukiwać innych metod pochodzących z różnych starożytnych tradycji i ścieżek medytacyjnych, rozpoznając również, w jaki sposób poszczególne z nich działają na zmiany zachodzące w naszym organizmie.

Aktualnie zajmuję się propagowaniem medytacji oraz świadomego życia, jestem twórcą kursu medytacji online oraz organizuję rozwojowe warsztaty stacjonarne i wyjazdowe.

Zanim jednak w moim życiu pojawiła się medytacja, prowadziłem dość rozrywkowe życie. Pomocna była w tym między innymi praca dj-a. W nocnych klubach grałem przez 8 lat, dostrzegając z roku na rok, że ten styl życia mi nie pasuje, jest męczący i tworzy tylko iluzję zadowolenia. Pasja do muzyki jest ze mną od zawsze, dlatego postanowiłem z niej nie rezygnować i wykorzystać posiadane doświadczenie i umiejętności do dzielenia się innego rodzaju muzyką.
Dziś bardzo bliska jest mi muzyka Ecstatic Dance i Shamanic Rhytms. Wierzę, że dźwięk i ruch można wykorzystywać jako medium umożliwiające transformację. Dzięki swobodnemu, intuicyjnemu tańcowi można uwolnić napięcia zarówno z ciała, jak i duszy, a także poczuć swoją autentyczność i wolność.

Pozostawiam Ci do odsłuchu mój pierwszy zmiksowany w tym gatunku muzycznym set. Miłego odsłuchu!